عمده‌ترين هدف سيستم مهر تسهيل در برگزاري آزمون‌هاي اينترنتي مي‌باشد.
در اين راستا امكاناتي نظير :

      ●
 كارنامه داوطلب با جزئيات كامل در هر آزمون
      ●
ارائه نتايج تحليلي براي هر آزمون
      ● طبقه‌بندي آزمون‌ها با پارامترهاي گوناگون نظير رشته و مقطع تحصيلي و مباحث درسي
      ● مشاهده رتبه داوطلب به صورت آنلاين در حين ارسال نتيجه
      ● انتخاب و مشاهده سوالات چهارگزينه‌اي به صورت آنلاين از بانك سوالات سايت
      ● طبقه‌بندي تست‌ها بر حسب مباحث، سطح سختي و ...

در سيستم گنجانده شده است.


خدمات سيستم مهر مختص كاربران عضو  شبكه رشد يا عضو در اين سيستم مي‌باشد، بنابراين در صورتي كه از كاربران شبكه رشد نيستيد و براي نخستين بار است كه به سايت آزمون مراجعه نموده‌ايد، ابتدا با مراجعه به صفحه ثبت نام نام كاربري خود را در سيستم ثبت نمائيد و سپس از طريق ورود در سيستم از خدمات سايت استفاده كنيد.

كاربراني كه هم‌اكنون در سايت اصلي شبكه رشد داراي شناسه كاربري هستند مي‌توانند با همان نام كاربري و كلمه عبور از صفحه  ورود براي داخل شدن و استفاده از خدمات سيستم استفاده نمايند.

توضيح آخر اينكه، استفاده از بخش
مشاهده تست براي تمام بازديدكنندگان سايت، حتي كساني كه عضو سيستم نيز نيستند بلامانع مي‌باشد.
در اين بخش
شما مي‌توانيد مستقل از شركت در آزمون‌ها نمونه سوالات تستي مورد نظر خود را از بانك سوالات اين سيستم انتخاب كرده و مشاهده نمائيد.
اين سوالات بر حسب رشته و دوره تحصيلي، سطح سختي، مباحث دروس و ساير اطلاعات طبقه‌بندي شده‌اند تا به راحتي در دسترس و پاسخگوي نياز شما باشند.


پس از ورود به سايت با استفاده از نام كاربري و كلمه عبور خود، در گام بعدي مي‌بايست نرم‌افزار شركت در آزمون را دانلود نمائيد.
براي اين كار به صفحه دريافت نرم‌افزار شركت در آزمون مراجعه نمائيد.
با كليك بر روي لينك دريافت مي‌توانيد فايل را بر روي كامپيوتر خود ذخيره كنيد.
در صورتي كه قبلا نسخه‌اي از نرم‌افزار را از سايت دريافت كرده‌ايد با كنترل نسخه نرم‌افزار، از به روز بودن آن اطمينان حاصل نمائيد. زيرا براي شركت در آزمون‌ها همواره مي‌بايست از آخرين نسخه نرم‌افزار استفاده نمائيد.

پس از دريافت نرم‌افزار مي‌بايست آن را بر روي كامپيوتر خود نصب نمائيد. بسته كه دانلود كرده‌ايد يك فايل اجرايي با پسوند exe بوده كه پس از اجراي آن در صورت نصب موفقيت‌آميز با پيغام زير مواجه مي‌شويد :
DllRegisterServer in C:\Windows\system32\richtx32.ocx succeeded
اكنون مي‌توانيد نرم‌افزار از داخل منوي start و زيرمنوي All Programs و كليك بر روي آيكون Mehr Exam Taker اجرا نمائيد.

در اين صورت با صفحه اول نرم‌افزار كه هيچ آزموني در آن وجود ندارد مواجه مي‌شويد:


 
حالا نرم‌افزار آماده دريافت آزمون مي‌باشد.
به صفحه
دريافت آزمون مراجعه كنيد.


پس از دريافت نرم‌افزار شركت در آزمون، براي شركت در يك آزمون شما مي‌بايست بسته‌هاي آزمون جديد را دانلود و اجرا كرده و با نصب آن مقدمات شركت در آزمون را فراهم سازيد.

در اين مرحله با مراجعه به صفحه دريافت آزمون پس از مشخص نمودن رشته و دوره تحصيلي ليستي از آمون‌ها در اختيار شما قرار مي‌گيرد كه پس از انتخاب آزمون دلخواه مي‌توانيد با فشار دكمه دريافت آزمون آن را دانلود كنيد. و البته پس از دانلود هر آزمون كه به صورت يك فايل exe است با  اجراي آن آزمون را در نرم‌افزار آزمون‌گير نصب نمائيد.

اين بسته‌ها در تاريخ‌هاي مشخص بر روي شبكه قابل دانلود مي‌باشند و بر حسب رشته و مقطع تحصيلي طبقه‌بندي مي‌شوند. تمام اين آزمون‌ها در صفحه دانلود آزمون قابل دريافت مي‌باشند.

دقت كنيد  كه براي پاسخگويي به سوالات احتياجي به ارتباط با اينترنت نداريد! بنابراين بعد از دانلود آزمون با خيال راحت اتصال به اينترنت را قطع كنيد؛ با دقت به سوالات پاسخ دهيد و در انتها هنگام ارسال نتايج دوباره به شبكه متصل شويد.
 


پس از شركت در آزمون شما مي‌بايست از طريق دكمه ارسال نتايج در صفحه كارنامه نرم‌افزار اطلاعات نتيجه آزمون خود را به سيستم تحت وب انتقال دهيد.
اين كار با درخواست نام‌ كاربري و كلمه عبور شما همراه است.
در هنگام اين درخواست از همان نام كاربري و كلمه عبوري استفاده نمائيد كه از طريق آن آزمون را دانلود نموده‌ايد.
دقت كنيد كه هنگام ارسال نتايج بايد كامپيوتر شما به شبكه متصل باشد. زيرا اين نتايج به سايت اينترنتي فرستاده خواهد شد تا شما كارنامه حاوي رتبه دريافت نمئد.

پس از ارسال نتايج، فرم كارنامه شما در داخل نرم‌افزار نمايش داده مي‌شود كه اين كارنامه در عين داشتن رتبه موقتي است، تا زماني كه زمان برگزاري آزمون به پايان برسد.
كارنامه نهايي خود را به مراجعه به صفحه وضعيت آموزشي مي‌توانيد مشاهده كنيد.
 


با استفاده از صفحاتي كه در سيستم تحت وب گنجانده شده، كاربران در هر زمان كه مايل باشند مي‌توانند ليست آزمون‌هاي در حال برگزاري را در صفحه دريافت آزمون مشاهده نمايند.

همچنين در صفحه بررسي وضعيت آزمون‌ها مي‌توانيد ليست از آزمون‌هايي كه دانلود كرده‌ايد و ليستي از آزمون‌هايي كه نتيجه آن‌ها را براي سايت ارسال كرده‌ايد مشاهده نمائيد.
در مقابل لينك كارنامه شما در هر آزمون، لينكي به نتايج تحليلي آن آزمون نيز وجود دارد كه كليه اطلاعات آن آزمون را به شما نمايش داده مي‌شود.

در صورتي كه كاربر خاص سايت آزمون باشيد نيز مي‌توانيد اطلاعات شخصي خود را در صفحه ويرايش اطلاعات شخصي ويرايش نمائيد.
همچنين مي‌توانيد به مرور نمونه سؤالات بانك سؤال اينترنتي بپردازيد.
در اين بخش شما مي‌توانيد مستقل از شركت در آزمون‌ها نمونه سوالات تستي مورد نظر خود را از بانك سوالات اين سيستم انتخاب كرده و مشاهده نمائيد.
اين سوالات بر حسب رشته و دوره تحصيلي، سطح سختي، مباحث دروس و ساير اطلاعات طبقه‌بندي شده‌اند تا به راحتي در دسترس و پاسخگوي نياز شما باشند.

موفق و سربلند باشيد!

 در صورتي كه موفق به ثبت نام نشده‌ايد يا مشكلي در ورود به سيستم داريد، مشكل خود را با مدير سايت در ميان گذاريد. همچنين بسيار خوشحال خواهيم شد كه نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذريد.